kimsin seeeeeeeen

|
Şehirler gibisiniz. Bir tarafı lüks, temiz, ışıl ışıl, gösterişli; bir tarafı virane, gecekondu, çinçin mahallesi tipinde. Turistler gelir, Tunalı tarafınızı gösterirsiniz. Ama Ulus gençliği de yatar içinizde. Onlar bilmez. Çoğu zaman siz bile bilmezsiniz, yok sayma, unutma konusunda çok yeteneklisiniz.

Önce turistleri inandırırsınız ne kadar mükemmel bir şehir olduğunuz konusunda. E tabi sonra kendiniz de inanırsınız buna. Mamak evlerine doğalgaz hizmeti gecikir, Bahçeli'den ibaret sanki şehir = ) Kötü yönler böylece sandıkta kalır, kokuşur, sararır, ama yok olmaz.

Kim ait olduğu yerde? Kim ait olduğu evde yaşıyor, ait olduğu işi yapıyor? Hayallerde bile yaratıcılık kalmadı. Herkes aynı hayali kuruyor. Biraz daha kendiniz olmak neden bu kadar zor? Hayır efendim, beni gayet de ilgilendirir, içinde yaşadığım şehrin 7. Cadde'den çok daha pislik bir yer olduğunu bilmeye hakkım var.

Şunu anlamakta yarar var: kendinize karşı bu kadar hoşgörülü olmayın, bu hoşgörü değil; kocaman bir boşgörü.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok, yeni bir icat sunmuyorum, icat edilmiş ve unutulmuş şeyleri hatırlatmaya çalışıyorum.

Yine de,
-Ne mutlu "mükemmelim" diyene! , demekte inat eden mutlu kutlu şahıslardansanız,
-iyi "dertler" arkadaşlar.......... Kaybınız, hafızanız.

*Saygılar*

bir de baktım ne göreyim !

|
Ben de ne zamandır nerelerde bu nöron patlamalarım diyordum; bugün hatırlattılar kendilerini sağolsunlar. Hayatımı bir çöplükmüş gibi, olabilecek en umursamaz ve bencil halleriyle bir kenara atan takım elbiseli tipitipler sebep oldu püsküren lavlara. Olanlara objektif bakamam, kusura bakmayın. Herkes herşeye objektif baksaydı, olanlar olmazdı zaten. Benim hayatım objektif olarak ele alındığında bir çöplük değil çünkü. Yahu bırakın ayağıma çelmeler yerleştirmeyi! Dizlerimi kanata kanata anemi yaptınız beni! Bir adet alyuvarım kalmasa da yine de yürüyeceğim, haberiniz ola. Bir gün benim de subjektif olma lüksüm olacak. Kolay gele... Haksızlıklar, adaletsizlikler dünyasına zatım hoşgele. Kimyasal değil artık sorun, "kim yasal?" olmalı soru'n.

Anasayfa